Vilniaus mažasis teatras (VMT) spalio 20 ir 21 dienomis žiūrovus kviečia į antrąją šio sezono premjerą — jaunojo režisieriaus Viliaus Malinausko režisuotą spektaklį „Triušo landa“, pagal to paties pavadinimo šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Davido Lindsay-Abaire pjesę. Savaitę anksčiau, spalio 14-ąją, naująjį spektaklį, kuris bus rodomas „Girstučio“ rūmuose, galės įvertinti ir Kauno publika.

Spektaklio istorija sukasi apie tai, kad praėjus aštuoniems mėnesiams po tragiškos keturmečio sūnaus žūties, jauna sutuoktinių pora bando grįžti į įprastą gyvenimą. Šiomis aplinkybėmis vaizduojama penkių artimų žmonių akistata su nelaime, savo jausmais ir vienas su kitu. Režisierius V.Malinauskas teigia, kad spektaklis ne vien apie netektį, nes šioji vaiko žūtis paskatina atskleisti ir skirtingas meilės jausmo išraiškas. „Apsidairykime, tarp mūsų apstu dirbtinių šypsenų, apsimestinio noro padėti vienas kitam, o skaudžiausia — visa tai vyksta ir šeimoje. Bet pažvelgus giliau, neretai paaiškėja, kad tos meilės ir pagalbos, kurią stengiamės primesti kitiems, labiau reikia mums patiems“, — įsitikinęs V.Malinauskas.

Nors „Triušio landoje“ gvildenama skaudi ir sudėtinga tema, tačiau kūrybinė grupė žada, kad spektaklis nebus sunkus ir slegiantis. Anot spektaklyje vaidinančios aktorės Inetos Stasiulytės, istorija turėtų nuskambėti graudžiai juokingai. Tačiau aktorė neslepia, kad repeticijų metu teko patirti nejaukių, nors kartu ir savaip džiugių išgyvenimų: „Tos nejaukios akimirkos aplanko tuomet, kai analizuodamas personažų santykius suvoki pjesės diktuojamą tiesą. Tačiau yra ir malonių akimirkų, kai labai tiksliai atrandu, kaip išreikšti tą skausmingą momentą, jog jis taptų žiūrovui atpažįstamas ir suprantamas“.

„Triušio landoje“ vaidmenį kurianti aktorė Inga Burneikaitė įsitikinusi, kad nors spektaklio tema — ne iš maloniųjų, tačiau pjesė parašyta gana gyvai ir lengvai, žadinanti situacijos atpažinimo jausmą ir turėtų tiesiogiai paveikti žiūrovą. „Spektaklis pavyksta tik tuomet, kai žiūrovas jame bent truputį atpažįsta patį save. Tai ypač svarbu tokios skaudžios tematikos spektaklyje kaip šis. Visgi savosios patirties atpažinimas greta liūdesio sukuria ir tam tikrą distanciją, leidžiančią juoktis tose aplinkybėse ir iš savęs, ir iš herojų“, — mintimis dalijosi I.Burneikaitė.

„Triušio landai“ originalią scenografiją sukūrė jaunas dailininkas Jurgis Malinauskas, kostiumus — dizainerė Jolanta Rimkutė. Spektaklyje vaidina Vilniaus mažojo teatro aktoriai: Mantas Vaitiekūnas, Ineta Stasiulytė, Inga Burneikaitė, Agnė Šataitė ir Martynas Nedzinskas.

 „Triušio landa“ — tai antrasis režisieriaus Rimo Tumino mokinio V.Malinausko spektaklis VMT scenoje. Prieš metus šiame teatre jis pastatė taip pat šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Tracy Letts pjesę „Vestonai“.

 Rima JŪRAITĖ

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.