Vilniaus Rotušėje apdovanoti tryliktojo radijo ir televizijos laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtojai. Lietuvos radijo ir televizijos komisija šiuo konkursu siekia paskatinti kokybinį radijo ir televizijos produkcijos augimą.

Laidos buvo vertinamos atsižvelgiant į jų aktualumą, išliekamąją ir meninę vertę, originalumą, poveikį ugdant kultūrines, bendražmogiškąsias, pilietines ir estetines vertybes bei darbo profesionalumą ir kūrybiškumą.

2014 metų  laidos konkurse varžėsi atskirose kategorijose - laidos buvo suskirstytos į 10 nominacijų. Daugiausiai laidų buvo pateikta geriausio televizijos dokumentikos projekto bei geriausios televizijos kultūros laidos nominacijoms. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis ir diplomais, kuriuos kūrė grafikas Egidijus Rudinskas.

Geriausia televizijos kultūros laida tapo „Legendos“ (autoriai: Aistė Stonytė-Budzinauskienė, Česlovas Stonys, Audrius Stonys, transliuota „LRT kultūra“). Geriausia radijo kultūros laida  -  „Kiek kainuoja šedevras“ (autoriai: Viktoras Gerulaitis, Rimantas Kaziukėnas, Audronė Ivanauskienė, transliuota „A2“). Geriausia regioninės televizijos laida -  „Iš kartos į kartą“ (laidų ciklo „Dainos iš marių kranto“ I-II dalys, autorė Rasa Karpavičienė, transliuota „Pūkas-TV“.

Komisija nusprendė, kad geriausia radijo pokalbių laida - „Savaitgalio pasažai: pokalbiai apie kultūros vėjus ir veikėjus..“ Antanas Fokas (autoriai: Nijolė Jačėnienė, Sigutis Jačėnas, transliuota „Laisvoji banga“. Zitos Kelmickaitės, Juozo Javaičio ir prodiuserės Lolitos Bytautaitės „Tolimi artimi Australijos lietuviai“ - geriausias televizijos dokumentikos projektas. Jis transliuotas LRT televizijoje, „LRT kultūroje“,  „LRT Lituanica“).

Geriausios televizijos publicistikos laidos kategorijoje nugalėjo TV3 transliuota laida „Prieš srovę“ (autorius Gintaras Kudaba). Geriausia radijo publicistikos laida - „Pietryčių Lietuva. Tapatybė“ (autorė Indrė Anskaitytė, transliuota LRT radijuje).
TV3 transliuotas projektas „Lietuvos talentai“ - geriausia televizijos pramogų laida. Laidos autorius Mindaugas Meškauskas.

Skirti ir du specialieji prizai. Už vietinės kultūros puoselėjimą apdovanota „Akmens žymė“ (autorė Rita Ščiglinskienė, transliuota „Šiaulių televizijoje“, o už įdomiai ir profesionaliai atskleistą aktualią temą bei patriotizmą - „Ginklo broliai“ (autorius Daumantas Liekis, transliuota TV3).

LRTK praneša, kad konkursui iš viso buvo pateiktos 78 laidos: 51 televizijos ir 27 radijo laidos. Tai pats gausiausias konkursas iš visų organizuotų. Labai aktyviai dalyvavo visuomeninis transliuotojas – LRT, daug laidų pateikė kūrėjai iš Lietuvos regionų bei nepriklausomi prodiuseriai, konkursu pradėjo domėtis ir didieji transliuotojai bei internetinė televizija.

Darbus  vertino LRTK narių komisija: Dainius Radzevičius, Jonas Korenka, Antanas Jonynas, Vidas Mačiulis, Algis Matulionis, Kęstutis Petrauskis, Liudvika Pociūnienė, Mantas Martišius, Laimantas Jonušys, Vincentas Vobolevičius.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.