Nuo 1991 m., kai buvo pradėta įgyvendinti ES programa MEDIA (jos pavadinimas – prancūziško pavadinimo Mesures pour encourager le développement de l’industrie audiovisuelle akronimas), pagal ją investuota daugiau kaip 2,4 mlrd. EUR į Europos kūrybiškumą ir kultūrų įvairovę. Kiekvienais metais pagal šią programą remiama apie 2 000 Europos filmų, televizijos serialų ir kitų projektų, kurie skaitmeniniu būdu platinami kino teatruose, televizijoje arba teikiant užsakomąsias vaizdo programų paslaugas. Pagal programą MEDIA paremtas daugiau kaip 20 000 prodiuserių, režisierių ir scenarijų kūrėjų mokymas ir padėta jiems prisitaikyti prie naujų technologijų.

2007 – 2015 metų laikotarpiu MEDIA investicijos Lietuvai sudarė 4 mln eurų. MEDIA iš dalies finansuojamas „Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris”, MEDIA paramos pagalba Lietuvos žiūrovai turėjo galimybę pamatyti tokius lietuvių autorių filmus kaip „Aurora“ (Vanishing Waves), „Lošėjas“  (The Gambler), o taip pat tokius europiečių kūrėjų filmus  kaip „Dvi dienos Paryžiuje” (2 Days in Paris), „Nimfomanė” (Nymphomaniac), „Išgyvens tik mylintys” (Only Lovers Left Alive).

Šių metų Kanų kino festivalyje iš programos MEDIA lėšų buvo paremti 9 iš 21 šiemetiniam „Auksinės palmės šakelės“ konkursui pristatyto filmo, tarp jų ir Keno Loacho, Pedro Almodóvaro, Cristiano Mungiu ir brolių Dardenų filmai. Per pastaruosius 25 metus „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimą, pagrindinį prizą arba geriausio režisieriaus apdovanojimą gavo 40 pagal programą MEDIA finansuotų filmų.

Įgyvendindama Bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją, Europos Komisija be kitų tikslų taip pat siekia sustiprinti Europos kultūros ir kūrybos pramonės šakas, padėti filmų kūrėjų ir audiovizualiniams kūriniams pasiekti platesnę užsienio auditoriją. Artimiausiomis savaitėmis Komisija pateiks pasiūlymą dėl Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos peržiūros ir supažindins su internetinių platformų srities politika. Iki metų pabaigos bus pasiūlyta papildomų priemonių ES autorių teisių sistemai modernizuoti ir kovoti su piratavimu.

Birželio mėn. Komisija įdiegs kultūros ir kūrybos sektorių garantijų priemonę, kuria siekiama suteikti draudimą finansiniams tarpininkams, finansuojantiems kultūrines ir kūrybines iniciatyvas. Garantijų sistemą Europos Komisijos vardu valdys Europos investicijų fondas; ja siekiama paremti kultūros ir kūrybos sektoriuose veiklą vykdančias MVĮ, labai mažas ir mažas bei vidutinio dydžio organizacijas.

 Daugiau informacijos: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-1708_lt.htm

 

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.