Tradiciškai per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą šiandien bus įteikta prestižinė Česlovo Kudabos premija. Šią kas dveji metai skiriamą premiją Aplinkos ministerija yra įsteigusi visuomenės atstovams už išskirtinius nuopelnus aplinkosaugai.

Šiemet iš dešimties pasiūlytų kandidatų laurus pelnė žinomas aplinkosaugos idėjų puoselėtojas ir skleidėjas, talentinga plunksna gamtai ištikimai tarnaujantis žurnalistas, savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ leidėjas ir redaktorius Augustas Uktveris. 

Iš Klaipėdos krašto kilęs 57 metų Augustas Uktveris šį savaitraštį leidžia nuo 1993 metų. Kad nekomercinis, aplinkosaugai skirtas leidinys gyvuoja jau daugiau kaip du dešimtmečius – tik „idėjinio“ jo redaktoriaus nuolatinių ir atkaklių pastangų vaisius. 

Ketvirtadieniais skaitytojus pasiekiantis „Žaliasis pasaulis“ itin daug dėmesio skiria jaunajai kartai. Redakcija nuolat bendrauja su daugeliu šalies mokyklų, skelbia fotografijų, rašinių konkursus moksleiviams. Laikraštyje skelbiami straipsniai apie jaunosios kartos gamtotyrinę veiklą, spausdinami pedagogų ir moksleivių rašiniai. Vieni aktyviausių redakcijos talkininkų – jaunieji miško bičiuliai. 

Ilgametė nuoširdi draugystė „Žaliąjį pasaulį“ sieja ne tik su mokymo ir mokslo įstaigomis, bet ir su visa aplinkosaugininkų bendruomene.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.