Kaunas, lapkričio 27 d. Ar internetinė žiniasklaida kelia grėsmę regioninei spaudai, ar vis tik internetas atveria naujas galimybes tradicinei žiniasklaidai? Apie tai regionų žurnalistai diskutavo Kaune vykusiame seminare, kurį surengė „Europos istorijų parkas“ ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Seminaro vedėjas Džiugas Paršonis, Vilniaus universiteto dėstytojas ir populiaraus Lietuvoje tinklaraščio nezinau.lt autorius, yra supažindinęs beveik pusę Lietuvos su Web 2.0 galimybėmis. Tad buvo smalsu, kokias naujas galimybes ir technologijas jis pristatys šįkart, kokių praktinių patarimų pateiks.

Seminaro dalyviai (LŽS Regioninės žiniasklaidos ir žemės ūkio žurnalistų klubo nariai iš įvairių rajonų, o taip pat kolegos iš Alytaus, Elektrėnų, Marijampolės) buvo supažindinti su internetinės ir tradicinės žiniasklaidos rinka, pasaulio ir Lietuvos tendencijomis. Pristatytas internetinės žiniasklaidos vartotojo portretas (kiek svetainių lanko vidutinis skaitytojas). Pateikta pavyzdžių, kaip spauda keliasi į internetą. Diskutuota apie internete pateikiamos informacijos apmokestinimo galimybes (Ar mokės lankytojai už informaciją? Jeigu mokės, tai už kokią: žinias, skelbimus, kitas paslaugas?). Savo patirtimi šioje srityje pasidalijo ir Vilkaviškio „Santakos“ redakcijos atstovės.

Kolegų susidomėjimo sulaukė šiuolaikiškų leidybos platformų ir turinio valdymo sistemų pristatymas, sukėlęs didžiausią nuostabą. Pasirodo, sukurti patrauklaus dizaino ir lengvai valdomą svetainę galima ir neturint pinigų. Galimybės buvo realiai pristatytos auditorijai. Tad daugelis susimąstė, ar pagrįstos interneto svetainių kūrėjų prašomos sumos?

Dar viena iki šiol žurnalistų menkai išnaudojama interneto galimybė — naudojimasis šiuolaikinių interneto tarnybų paslaugomis redakcijos darbo efektyvumui didinti. Žurnalistai buvo supažindinti su informacijos valdymo sistemomis ir mokomi jomis naudotis.

„Europos istorijų parko" komandos narys Mantas Čižas pristatė žurnalistams parko naujoves, pasiekimus, paragino aktyviau dalyvauti kuriant istorijų parką.

© VŠĮ MEDIA FORUMAS
2007-2016

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.